Zrealizowane przez naszą firmę (we współpracy z Dopak, APM Profil oraz Miform), stanowisko do obtrysku igieł miało za zadanie zapewnić jednoczesne wkładanie 16tu igieł w otwory w formie gorącokanałowej. Średnica igieł wynosząc 0,9mm (w stosunku do otworów w formie o średnicy 0,94mm) wymuszała na robocie tolerancję powtarzalności pozycji przy wkładaniu na poziomie nie gorszym od +/- 0,08mm. Przy większej niedokładności podczas testów dochodziło do nieodwracalnych uszkodzeń igieł.
Tak wysoka dokładność i powtarzalność znajduje się na granicy gwarantowanych przez firmę FANUC parametrów robota. Zastosowany w aplikacji robot M20iA/35M cechuje się powtarzalnością nie gorszą niż 0,08 mm. Niewielki margines na błędy.

Aby uzyskać tak wysoką dokładność w warunkach produkcyjnych nasi inżynierowie zastosowali sondę dotykową Japońskiej firmy Metrol. Na formie zostały wykonane z wysoką precyzją cylindryczne zagłębienia. Dzięki półautomatycznemu procesowi nawet niedoświadczony operator ma możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia łapy robota względem formy. Czas potrzebny do ponownego uruchomienia stanowiska po jakichkolwiek operacjach związanych z demontażem formy lub łapy robota został skrócony do minimum.

OUR CLIENTS

Kontakt

JAK MOŻEMY POMÓC?

Adres korespondencyjny

Adres rejestrowy

  • Robotrendy Sp. z o.o.
    ul. Brata Alberta 43A
    05-075, Warszawa-Wesoła

  • NIP 9522137464